Sayın Kaymakamımız kuruluşumuzu ziyaret ettiler.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün önderliğinde 2008 Mart ayında başlatılan “Türkiye Okuyor” kampanyası kapsamında Mezitli İlçe Yürütme Kurulu’nun yapılmasını tavsiye ettiği huzurevleri ve yaşlı bakım evlerindeki haftalık gönüllü kitap okuyuculuğu faaliyetleri devam ediyor.
12 Şubat 2010 Cuma günü, Sevgi Bağı Huzurevinde Viranşehir 75. Yıl İ. O. Öğrencileri yaşlı ve hastalara kitap okuyup gönüllü okuyuculuk yaptılar.
Daha sonra Kaymakamımız Kamil KICIROĞLU kuruluşumuza gelerek Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulunun hazırlamış olduğu kitap okuma programına katıldılar.
Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Seher KURT, Neslin E. GENÇ, ve gönüllü okuyuculuk çalışmasında bulunan öğrenciler Cansu ŞENER, Büşra BULUT, Ceren ERGÜL, Çağla Melis AYDIN katıldı.
Türkçe Öğretmeni Seher KURT yaşlılarımıza Mersinli şair Yazar Ümit Yaşar Oğuzcan’ın “Milyon kere Ayten” adlı şiirini fon müziği eşliğinde okuyarak dinleyicileri duygulandırdı.
Viranşehir 75. Yıl İlköğretim Okulu’ndan gönüllü kitap okumak için yaşlılarımızı ziyaret eden öğrencilerimiz ise kısa hikâyeler ve şiirler okudular, ayrıca saz eşliğinde türkü söyleyerek yaşlılarımızın güzel bir gün geçirmelerini sağladılar.
Huzurevi sakinleri ise bu hoş davranıştan dolayı katılım sağlayan herkese teşekkür edip aynı programların tekrarını beklediklerini dile getirdiler.

Mezitli Kaymakamı Kamil KICIROĞLU ile gönüllü kitap okuyuculuğu programlarını yürüten öğretmen ve öğrencilerimize gönülden teşekkür ederiz.

SEVGİBAĞI Huzurevi

Mersin Huzurevi