Hakkımızda

Tanıtım Sunumu

Presentation

Hosgeldiniz

Özel sevgibağı yaşlı Bakımevi, yönetim ve personeliyle uyum içinde,yetkin kişilerden seçilmiş,her biri kendi içinde uzmanlaşmış, temelinde sevgi ve saygıya dayalı uyumlu bir kadrodan oluşmuş, yaşlıların özgürlüğünün ve insani değerlerinin korunmasına önem vermektedir.Siz hastalık ve bakıma özel durumlarda kesinlikle yalnız bırakılmayacaksınız. Özel Sevgibağı Yaşlı Bakım ve Dinlenme Evi büyüklerimizin kendilerini evlerindeki kadar huzurlu ve güvenli hissedebilecekleri bir ailedir. Sevgibağımızdaki büyüklerimiz misafirimiz değil; zemin katı bakım ünitesi olarak hizmet veren, dört kattan oluşan, bir dönümden fazla bahçesi olan; teras katında güzel Mersin’imizin her tarafının seyredilebileceği şehir merkezine yakın, doğayla iç içe, dağ ve deniz manzaralı güzel ve şirin yuvasının sahipleridir.

Varlık Nedenimiz

MİSYONUMUZ

Anayasal çerçevede, yasa ve yönetmeliklere uygun olarak, nitelikli yaşam sürdürmede güçlük çeken yaşlıların özbakımlarının karşılanması, sosyal sorunların önlenmesi ve çözümlenmesine yardımcı olacak, hayat standartlarının yükseltilmesini amaçlayan sistemli ve programlı hizmetler bütününü, sosyal hizmetler ve diğer kuruluşlarla iş birliği içinde yürütmek.

VİZYONUMUZ

Bakıma ihtiyaç duyan yaşlı bireylerin olabildiğince kendilerine yeterli hale gelmesi için tedbirler almak, yeterli olamayan bireylere de insani ve uluslar arası yaşam kalitesi standartlarında bakım sunmak Sevgibağı’nın temel kuruluş ilkesidir.